Blog

Jaká je zdravá strava?

Když se dnes kohokoliv zeptáte, jak se stravuje, většina vám odpoví, že zdravě. A přes to Světová zdravotnická organizace informuje ve svých raportech, že pouze  5 % celosvětové populace se stravuje zdravě. Ve světě zaznamenáváme epidemii obezity a slabá komunitní imunita celých národů dává prostor pro šíření vírové pandemie covid 19. Takže máme tady problém, velký problém, který nikdo neřeší. Kde je příslovečný zakopaný pes. Jsem přesvědčen, že je v absolutně iracionálním hodnocením zdravého jídla. Dnešní šéfové kuchyní používajíc tak zvané zdravé ingredience – ku příkladu zeleninu, ovoce, ryby, libové maso atd. – jsou přesvědčení, že spojením těchto potravin vznikne zdravé jídlo. Opak může být, a nejčastěji je, pravdou. K tomu, aby jídlo bylo zdravé jsou zapotřebí v první řadě znalosti z oblasti biochemie lidského organismu, potom také biochemické znalosti o vlastnostech používaných potravin a v neposlední řadě musí být zvládnuta znalost zdravé technologie přípravy. Jen sporadicky jsou splněné tyto předpoklady zdravého jídla. Stovky kuchařů na televizních obrazovkách a v nejrůznějších realit show připravují barevná, estetická, vonící a chutná jídla, ale bohužel ponejvíce jídla nezdravá.

Už více, jak dvacet let učím adepty zdravého jídla na kurzech uzdravujícího vaření v Beskydech, jak se má zdravá strava připravovat, jak vybírat potraviny, v jakém množství a proporcích je spojovat, a jak často je jíst, abychom byli zdraví. Na těchto ozdravných pobytech se stovky lidí přesvědčilo o tom, že „pouhým“ jídlem můžeme v podstatě vyléčit všechny civilizační nemocí.

Já tvrdím, a vycházím z mnohaletých zkušeností, že zdravé jídlo je takové, které způsobuje, že všechny orgány našeho těla začínají pracovat optimálně, začínají vytvářet samo uzdravující enzymy a jiné biologicky aktivní látky tak, že u nemocného způsobuje uzdravení a u zdravého utužení jeho zdraví na celý život.

Mnoho zdraví přeje Bohdan Matwikow

Proč právě nezbytné nenasycené mastné kyseliny Omega 3 a 6?

Významem tuků v každodenní stravě jsem se zabýval poslední tři roky, a to velice dopodrobna. Před tím při zkoumání zdravého životního stylu mě nesmírně neblaze zasáhly události padesátých let, kdy došlo ke klamavým výzkumům v této oblasti, kterých jediným cílem byla propagace margarínů. máslo obrázekTehdy také začala doba bez tukových nebo nízkotučných diet. A přece tuk je v naší výživě naprosto nepostradatelný, a dokonce některé jeho druhy jsou nezbytné. Ale i kvalitní tuky živočišného původu jsou pro náš organismus blahodárné a velmi přínosné. Jen ignoranti ohromný význam tuků popírají a dopouštějí se tak neomluvitelného podvodu.

Když je něco pro organismus nezbytné, tak si to, pokud nám na zdraví záleží, mermomocí musíme denně dopřávat. Těchto věcí není mnoho, avšak některé jsou moc důležité pro zdravé fungování mnoha fyziologických a biochemických pochodů v našem těle. K nim bezesporu patří nezbytné nenasycené mastné kyseliny Omega 3 a Omega 6.

Mnohdy jsme přesvědčeni, a utvrzují nás v tom nejrůznější informace především ve sdělovacích prostředcích a různých publikacích, že těchto nenasycených mastných kyselin je naprostý dostatek v každodenní stravě. Samozřejmě tyto mastné kyseliny se vyskytují nejrůznějších potravinách, hlavně pekařských výrobcích, avšak v průběhu výroby jsou technologiemi poškozovány takovým způsobem, že v konečném výsledku mění chemickou formu a jsou nejčastěji pro náš organismus nezdravé a nebezpečné.crosant rozkousaný

Nezbytné mastné kyseliny Omega 3 a 6 musejí být člověkem konzumovány vždy v jejich prvotní formě, pospolu v jistém poměru a množství, a musejí lisovány za studena a pocházet z olejnatých rostlin, které jich obsahují minimálně 50 %. Také je výhodou, když tyto plodiny pocházejí z našeho regionu.

Při studium místa tuků při biochemický a fyziologických pochodech v našem organismu mě zaujaly především ty nezbytné, neboť musejí mít naprosto specifické vlastnosti při jejích vytváření, skladování a také jejich konzumaci. Také velmi zajímavé je, že se v našem organismu účastní na celé řadě biochemických pochodů, kterých význam je také naprosto výjimečný. Řídí celé „tukové hospodářství“ našeho těla a vytváří podmínky, aby si člověk zachoval optimální váhu, tudíž krásnou postavu. Optimalizují oběhový systém a práci srdce, likvidují zánětlivé procesy v těle a omlazují organismus. Působí také proti onkologicky tím, že zkvalitňují průchodnost buněčných membrán a tím zvětšují okysličení buněk. A právě snížení okysličeni buněk vede mnohdy k nádorovým onemocněním. Tento objev v třicátých letech minulého století byl odměněn Nobelovou cenu za medicínu.  V psaní o působení nezbytných nenasycených mastných kyselin bych mohl ještě pokračovat, ale myslím, že těchto pár příkladů postačí, abychom si uvědomili jejich význam a jejich nepostradatelnost. A to byl jen krůček k tomu, abych všechny poznatky zkoumání a provádění meta analýzy v této oblasti vtiskl do jediného, svým způsobem komplexního produktu, jakým je Proomega 3 + 6. Jde o potravinu, která by neměla chybět v žádné studené kuchyni a samozřejmě může též být konzumována jen tak sólo. Tento produkt, kromě toho, že přináší do organismu vše potřebné, je svým způsobem zjednodušením pro přípravu jídel podle zákonů a zákonitosti zdravé výživy

   Mnoho zdraví přeje Bohdan Matwikow                                                                                        .krevní tlak

Řekněte sbohem, celulitido!

Tento problém trápí většinu žen. Obzvláště v letních měsících už nic neschováme. Tento problém musíme začít řešit dříve než v létě, nyní je nejlepší čas!

Co opravdu pomáhá?

- konzumovat denně nezbytně mastné kyseliny, které si lidský organismus neumí vyrobit.
- správné množství a kvalita důležitých živin, čili bílkovin a sacharidů.
- pravidelné cvičení, které rozproudí krevní i mízní oběh.
 
Konzumujte za studena lisovaný olej v nejvyšší kvalitě s nezbytně nenasycenými kyselinami. Olej vystačí na měsíc a půl, cena je 279,- Kč/kus.
!VYTVOŘTE SI ZDRAVOU ROVNOVÁHU POKOŽKY!
Zakladatel Proomega - kdo je Ing. Bohdan Matwikow?
  • Je odborníkem s 25-letou praxí v oblasti celostní medicíny a léčby civilizačních nemocí. Je dietolog a nutriční terapeut. Působí v hotelu Troyer****jako výživový poradce, kde jsou nabízeny jeho oblíbené pobyty "Hubnutí po Valašsku".  https://www.troyer.cz/…uti po-valašsku/. 
  • Zakladatel Výživa „IN“ / z anglického jazyka „intelligent nutrition“ čili výživa pro přemýšlivé lidí. Klade důraz na optimální skladbu živin, při které tuky odehrávají klíčovou roli.
  • Je autor úspěšných knih  "Hubnutí po Valašsku aneb bůček, pivo, dobrá mysl a sex", "Revoluce v dietách aneb co vám v ordinaci neřeknou" , "Tajemství uzdravování a omlazování organismu" a "Jediná cesta k silné imunitě a pevnému zdraví".
  • Na základě svých poznatků, zkušeností a spoluprácí s lékařkou  Sztwiertniovou založil značku olejů Proomega 3+6, které jsou certifikované a atestované.
  • Působí ve studiu Restart ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde provádí konzultace ohledně stravy, hubnutí, civilizačních nemocí a dalších problémů spojených s výživou a odstranění zdravotních problémů.

          Přeji Vám to nejdůležitější a to je zdraví.

          Váš Bohdan Matwikow :-)

Výživa „IN“ – jediná cesta k zhubnutí natrvalo

Nejíte-li tuky, nemůžete zhubnout natrvalo. Všechny dosavadní diety na hubnutí, které jsou zbavené tuků, jsou naprosto zcestné, jelikož vedou v konečné fázi k jo-jo efektu a jsou pro lidský organismus nezdravé a v mnohá případech zdraví škodlivé.

Výživa „IN“ / z anglického jazyka „intelligent nutrition“ čili výživa pro přemýšlivé lidí, klade důraz na optimální skladbu živin, při které tuky odehrávají klíčovou roli. Především se jedná o nezbytné nenasycené mastné kyseliny Omega 3 + 6, které pospolu nastartují v těle tak zvanou termo genezi. To je stav, ve kterém organismus spaluje podkožní zásobní tuk / bílou tukovou tkáň/, aby jeho soustavným spalováním udržoval správnou teplotu vnitřních orgánů za pomocí hnědé tukové tkáně. Tento proces je alfa omegou štíhlé a zdravé postavy každého člověka.

Nezbytné nenasycené mastné kyseliny jsou naprosto nepostradatelné, jelikož organismus si je neumí vyrobit sám a nemůžou být skladovány v zásobách, musí být v jejich prvotní formě, množství a poměru obsažený v každodenním jídelníčku. Samozřejmě také neméně důležité je správné množství a kvalita dalších důležitých živin, čili bílkovin a sacharidů.

Tímto jedinečným způsobem hubnutí se již mnoho let zabývá Studio Restart ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Váš Bohdan Matwikow

Omega 3 + 6 doporučeno lékařkou

Nezbytné nenasycené mastné kyseliny Omega 3 a 6 mají velmi komplexní úlohu při optimalizaci biochemických a fyziologických pochodu v lidském organismu, a jak název říká jsou naprosto nezbytné, tudíž nepostradatelné pro každého člověka. Jejich chemická forma musí být prvotní a optimálními nosiči jsou olejnaté rostliny, nejlépe z našeho regionu, kde jejich obsah je minimálně 50 %.

Také je důležitý biochemicky stanovený poměr a konzumovaný musejí být pravidelně za studena každý den, když organismus si je přetváří na potřebné biologické látky, které, jako je to v případě prostaglandinů, nemohou být v organismu „skladovány“ do zásoby. Je to zvlášť nutné z hlediska vytváření právě prostaglandinů, což jsou látky podobné hormonům, a jsou vytvářený z derivátu prvotních mastných kyselin gama linolenové mastné kyseliny GLA, která je dále přetvářena na látky PGE 1, PGE 2 a PGE 3. Z těchto důvodů vřele doporučuji denní konzumaci směsky PROOMEGA 3 + 6.

MUDr. Dana Sztwiertniová - odborník na výživu a pracovní medicínu

Proč si koupit právě oleje Proomega?

Je celá řada potravin v každodenní stravě, které si můžete bez problémů odpustit. Nikoliv však nezbytné nenasycené mastné kyseliny, čili oleje Omega 3 a 6. Už sám název těchto rostlinných olejů poukazuje na jejich naprostou výjimečnost, a to především proto, že náš organismus, oproti jiným důležitým živinám, si je nedovede vytvořit sám a při tom je potřebuje. Proto nezbytné! 

Nezbytné také proto, že tyto mastné nenasycené kyseliny v jejich prvotní formě mají zásadní vliv na optimální fungování celé řady biochemických procesů v našem těle a tím nás udržují v dobré kondici a pevném zdraví.

Nezbytné v každodenní stravě také proto, že si je organismus nemůže ukládat do zásob, takže jejích pravidelný přísun každého dne je nezbytně nutný. A právě oleje s vysokým obsahem nezbytných nenasycených mastných kyselin Omega 3 a 6 v optimálním poměru a obohacené energeticky obsahuje směska PROOMEGA od
firmy Magister Matvikoff
.

Účinný metabolismus a hubnutí, udržování optimální hmotnosti.

V našem těle jsou dva typy tukové tkáně: bílá tuková tkáň a hnědá tuková tkáň. Bílý tuk je izolační vrstva umístěná těsně pod povrchem pokožky, díky níž nemrzneme, a je zdrojem energie pro naše tělo během podvýživy. Na druhé straně hnědá tuková tkáň leží hluboko v našem těle, obklopuje nejdůležitější orgány,
jako jsou srdce, ledviny a nadledvinky. Vytváří také ochranný polštář kolem páteře, krku a velkých krevních cév v hrudi. Název "hnědý tuk" je velmi zavádějící, protože tato tkáň se velmi liší od bílého tuku, s nímž bojujeme tak prudce. Na rozdíl od bílé, tukové tkáně neukládá tuk vůbec. Jeho úkolem není ukládat tuky na později, ale spalovat je na teplo. Jeho barva je dána velkým množstvím mitochondrií nebo organel zodpovědných za produkci energie v buňkách, které mají hnědou barvu. Hnědá tuková tkáň tedy umožňuje přeměnu spotřebovaného tuku na energii, a tak inhibuje jeho ukládání ve formě bílého tuku. Tělo používá hnědý tuk k efektivní přeměně kalorií na teplo. Tento proces zvaný termogeneze se také vyskytuje v mnoha dalších buňkách našeho těla. A přitom pouze pro hnědý tuk je primární a primární úkol. Přestože hnědá tkáň tvoří více než 10% celkové hmotnosti tuku v našem těle, 25% tuku spáleného v našem těle prochází změnami. Hnědá tuková tkáň je velmi užitečná při řešení nadbytečných kalorií v potravě, ale musí být spouštěna správnými složkami stravy, aby tělo začalo spalovat přebytečný tuk místo ukládání. Kyselina gama linolenová / GLA / je jednou z nejsilnějších mastných kyselin Omega-6 a ukázalo se, že velmi účinně stimuluje hnědý tuk a zvyšuje metabolismus u dospělých. GLA je substrát, ze kterého naše tělo produkuje určité prostagladiny, což jsou jiskry, které začínají spalovat tuk v mitochondriích hnědého tuku. K optimalizaci tohoto procesu také přispívá správné množství mastných kyselin Omega-3, takže v tomto případě je dokonce žádoucí doplnit každodenní stravu směsí Proomega. Pozor na rybí olej, který prvotní Omega 3 vůbec neobsahuje. Je nositelem pouze jeho derivátů, ale ty nejsou nezbytné, protože organismus si je vyrábí sám. Takže může dojít k předávkování.